Betshop: Εννέα σερί εντός έδρας νίκες η Μίντιλαντ

Για την 22η αγωνιστική της Superliga, η Μίντιλαντ υποδέχεται την Άαλμποργκ (20:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 474+ αγορές!

Από την τέταρτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Μίντιλαντ, μετά και από εκείνες επί των Ράντερς (1-2 εκτός), Οντένσε (3-0 εντός) και Χόρσενς (1-3 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κένεθ Άντερσεν φιλοξενήθηκε από τη Βέντισελ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Το τέρμα που σημείωσε ο Χάνσεν στο 24ο λεπτό, στάθηκε αρκετό για να κρίνει την αναμέτρηση. Με Over ολοκληρώθηκαν τα δέκα από τα έντεκα τελευταία της ματς στο πρωτάθλημα. Με το νέο της αυτό τρίποντο, έφτασε τους 47 βαθμούς και είναι στη δεύτερη θέση, στο -6 από την πρωτοπόρο Κοπεγχάγη, έχοντας παράλληλα και παιχνίδι λιγότερο. Με 19 τέρματα παθητικό, διαθέτει την καλύτερη αμυντική λειτουργία της κατηγορίας. Στις εννέα νίκες και μια ισοπαλία ο εντός έδρας απολογισμός της, έχοντας επικρατήσει στα εννέα πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια της.

Το Μίντιλαντ – Άαλμποργκ παίζει στην Betshop
Betshop
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Άαλμποργκ, μετά και τη νίκη που πήρε στην έδρα της Οντένσε (1-2). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάκομπ Φρις υποδέχθηκε τη Ράντερς, από την οποία και ηττήθηκε με 0-3. Μετά το “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι λύγισαν στο δεύτερο, δεχόμενοι και τα τρία τέρματα (58′, 65′, 72′), που τους στέρησαν κάτι το θετικό. Παράλληλα, ήταν το τέταρτο διαδοχικό της Over στο πρωτάθλημα. Έχοντας συγκεντρώσει 28 βαθμούς, βρίσκεται στην ένατη θέση, μαζί με τη Νόρτζελαντ, έχοντας παράλληλα και ένα ματς λιγότερο. Πέντε νίκες, πέντε ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στις εννέα τελευταίες εξόδους της (4-5-0). Οι πέντε πιο πρόσφατες ολοκληρώθηκαν με G/G.