Betshop: Θέλει να μείνει στην κορυφή η Μάλαγα

Για την 10η αγωνιστική της Segunda Division, η Έλτσε υποδέχεται τη Μάλαγα (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 519+ αγορές!

Το Έλτσε – Μάλαγα παίζει στην Betshop
Betshop
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη και πάλι η Έλτσε, μετά από τέσσερα παιχνίδια με απολογισμό μια νίκη και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πατσέτα φιλοξενήθηκε από τη Ντεπορτίβο Λα Κορούνια, στην έδρα της οποίας γνώρισε μια βαριά ήττα, με 4-0. Βρέθηκε πίσω με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο, μέσα σε διάστημα τριών λεπτών δέχθηκε ακόμη δύο τέρματα στην επανάληψη (61′-63′) και το 4-0 διαμορφώθηκε στο 83ο λεπτό της συνάντησης. Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 17η θέση, με οκτώ βαθμούς, όσους έχουν και οι Εξτρεμαδούρα και Έλτσε. Μια νίκη, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της. Την Τρίτη, γνώρισε ακόμη μια ήττα, με 1-4 από την Κόρβοδα, μένοντας έτσι εκτός κυπέλλου.

Από την πλευρά της, η Μάλαγα είναι αήττητη εδώ και τρεις αγωνιστικές, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Μουνίθ υποδέχθηκε την Αλμπαθέτε, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 58 λεπτά αγώνα, κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή, χάρη στα τέρματα που σημείωσε Μπλάνκο στο 64ο και στο 67ο λεπτό. Κάπως έτσι, έφτασε τους 22 βαθμούς σε εννέα αναμετρήσεις και είναι μόνη πρώτη στην κατηγορία, απέχοντας δυο βαθμούς από τη δεύτερη Γρανάδα. Δυο νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα σε τέσσερις εξόδους για το πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια της.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.