Bwin: Χόμπρο – Κοπεγχάγη με προσφορά* ημέρας!

Επιστροφή* πονταρίσματος στο Χόμπρο – Κοπεγχάγη, αν ο Ζέκα σκοράρει το 1ο γκολ στην αναμέτρηση!

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με ήττα στην πρεμιέρα της Σούπερλιγκας και αμφότερες θέλουν τους πρώτους βαθμούς στο πρωτάθλημα. Η Χόμπρο δεν τα κατάφερε με αντίπαλο τη νεοφώτιστη Βέιλε και παρότι το ημίχρονο έληξε χωρίς σκορ στο δεύτερο σημειώθηκαν 4 γκολ γνωρίζοντας την ήττα με 3-1. Στην ίδια μοίρα και η Κοπεγχάγη που ηττήθηκε εντός έδρας από τη Χόρσενς παρότι είχε την ευκαιρία στις καθυστερήσεις να κλέψει το βαθμό της ισοπαλίας, αλλά ο Φίσερ έχασε το πέναλτι. Τα Λιοντάρια έχουν δείξει στα πρώτα ματς της σεζόν ότι πρωταρχικός στόχος είναι η είσοδος στους ομίλους του Europa League όπου θα αντιμετωπίσουν την Στιαρνάν από την Ισλανδία.