Interwetten: Επικράτησε και στα εννέα τελευταία εντός η Κοπεγχάγη

interwetten

Για την 23η αγωνιστική της Superliga, η Κοπεγχάγη φιλοξενεί τη Βέντισελ (20:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη παραμένει εδώ και έντεκα αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Κοπεγχάγη, μετρώντας δέκα νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στάλε Σολμπάκεν φιλοξενήθηκε από τη Ράντερς, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Ο Φαλκ στο 22′ έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του, με τον Νταμ Εντόι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στο 78ο λεπτό. Αυτή ήταν και η έκτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα, με τις πέντε από αυτές να ολοκληρώνονται με Over 2.5. Κάπως έτσι, έφτασε τους 53 βαθμούς και βρίσκεται στην πρώτη θέση, μαζί με τη Μίντιλαντ, η οποία έχει και παιχνίδι περισσότερο. Παράλληλα, διαθέτει την καλύτερη επίθεση (57 γκολ) και την καλύτερη άμυνα (19 γκολ). Επικράτησε στα εννέα από τα δέκα φετινά εντός της, έχοντας παράλληλα και μια ήττα. Όλα ήταν με Over 2.5, ενώ στα εννέα τελευταία πήρε τη νίκη.

Το Κοπεγχάγη – Βέντισελ παίζει στην Interwetten
Interwetten
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Βέντισελ, μετά και από εκείνη κόντρα στη Μίντιλαντ (1-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιενς Μπέρτελ Άσκου φιλοξενήθηκε από τη Χόρσενς, από την οποία και ηττήθηκε με 3-0. “Πλήρωσε” σε μεγάλο βαθμό την αποβολή του Τορστάινσον στο 34′, δεχόμενη και τα τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο. Τέταρτο N/G στα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια πρωταθλήματος. Παραμένει έτσι στην τελευταία θέση, έχοντας 19 βαθμούς, όσους και η Βέιλε, η οποία έχει και παιχνίδι περισσότερο. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, με τις έξι από τις επτά τελευταίες της εξόδους να είναι με N/G.