Interwetten: G/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία ματς της Χέρτα

interwetten

Στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής της Bundesliga, η Χέρτα Βερολίνου υποδέχεται τη Μπορούσια Ντόρτμουντ (19:30), σε μια αναμέτρηση που η Interwetten προσφέρει με πλήθος αγορών!

Δεν κατάφερε να διπλασιάσει τις νίκες της η Χέρτα Βερολίνου, καθώς μετά από εκείνη κόντρα στη Μάιντς (2-1 εντός), γνώρισε και πάλι την ήττα. Στα πλαίσια της περασμένης αγωνιστικής, το σύνολο του Πολ Ντάρνταϊ αντιμετώπισε τη Φράιμπουργκ, εκτός έδρας, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 27′, έφτασε στην ισοφάριση με τον Ιμπίσεβιτς στο 76′. Τέσσερα λεπτά αργότερα όμως, ο Βόσνιος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, υποχρεώνοντας την στην ήττα. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της σημειώθηκε G/G. Είναι στην 10η θέση, με 35 βαθμούς, ούσα επτά πόντους μακριά από την πρώτη εξάδα. Στις πέντε νίκες, πέντε ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας μια φορά στα πέντε τελευταία της αντίστοιχα ματς (1-3-1). Στα τέσσερα από αυτά σημειώθηκε και G/G.

Το Χέρτα Βερολίνου – Μπορούσια Ντόρτμουντ παίζει στην Interwetten
Interwetten
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Αντιθέτως, η Μπορούσια Ντόρτμουντ επέστρεψε στις νίκες, μετά και την ήττα από την Άουγκσμπουργκ (2-1 εκτός). Στα πλαίσια της περασμένης αγωνιστικής, το σύνολο του Λουσιάν Φαβρ φιλοξένησε τη Στουτγκάρδη, επικρατώντας με 3-1. Παρότι προηγήθηκε με το πέναλτι του Ρόις (62′), δέχθηκε την ισοφάριση, εννέα λεπτά αργότερα. Εν τέλει, τα γκολ που σημείωσαν οι Πάκο Αλκάθερ (84′) και Πούλισιτς (90’+2) της χάρισαν και τη νίκη. Ήταν το τρίτο διαδοχικό G/G και Over 2.5 στο πρωτάθλημα. Έφτασε έτσι τους 57 βαθμούς και παραμένει στην πρώτη θέση της κατάταξης, μαζί με τη Μπάγερν Μονάχου. Στις έξι νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας μόλις ένα διπλό στις πέντε τελευταίες εξόδους της (1-2-2). Σημειώθηκε Under 2.5 στις τρεις από τις τέσσερις πιο πρόσφατες.