Interwetten: Ξεκάθαρο φαβορί η ασταμάτητη Πόρτο

interwetten

Για τα προημιτελικά του Taca de Portugal, η Λεϊσόες φιλοξενεί την Πόρτο (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Το Λεϊσόες – Πόρτο παίζει στην Interwetten
Interwetten
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Άμεση ήταν η επιστροφή στις νίκες για τη Λεϊσόες, μετά και την ήττα που γνώρισε από την Πάκος Φερέιρα (1-0 εκτός). Το Σάββατο, η ομάδα του Χόρχε Κασκίλια φιλοξένησε την Πεναφιέλ, στα πλαίσια της Segunda Liga, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 2-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρηση ήταν ο Πέδρο Ενρίκε, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 68′ και εννέα λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, από το σημείο του πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν απλά για το τελικό αποτέλεσμα. Έφτασε έτσι τους 21 βαθμούς και βρίσκεται στην 11η θέση, απέχοντας πέντε πόντους από την επικίνδυνη ζώνη. Στις έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, επικρατώντας στα δυο τελευταία από αυτά. Στον προηγούμενο γύρο, απέκλεισε την Τοντέλα, εντός, επικρατώντας με 4-2 στα πέναλτι, μετά και το μεταξύ τους 2-2 σε κανονική διάρκεια και παράταση.

Ασταμάτητη δείχνει η Πόρτο τη φετινή σεζόν, καθώς προέρχεται από ένα αήττητο σερί 19 αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις, με απολογισμό 18 νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, η ομάδα του Σέρχιο Κονσεϊσάο αντιμετώπισε τη Σπόρτινγκ, στο μεταξύ τους ντέρμπι για την Primeira Liga, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και τη μεταξύ τους “λευκή” ισοπαλία. Έφτασε έτσι τους 43 βαθμούς, που τη διατηρούν μόνη πρώτη στην κατάταξη, πέντε πόντους πάνω από τη δεύτερη Μπενφίκα. Στις δέκα νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας φετινός απολογισμός της σε όλες τις διοργανώσεις, μένοντας αήττητη στις εννέα πιο πρόσφατες εξόδους (8-1-0). Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου, άφησε εκτός συνέχειας τη Μορεϊρένσε, εντός, με σκορ 4-3.