Interwetten: Να αποδείξει ότι είναι το φαβορί

interwetten

Για τον δεύτερο γύρο του KNVB Beker, η Φέγενορντ υποδέχεται τη Ντεν Χάαγκ (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Το Φέγενορντ – Ντεν Χάαγκ παίζει στην Interwetten
Interwetten
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των δέκα αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις για Φέγενορντ, στο οποίο και μετρούσε εφτά νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την Κυριακή, η ομάδα του Τζιοβάνι Φαν Μπρόνκχορστ φιλοξενήθηκε από τον Άγιαξ στο μεταξύ τους ντέρμπι πρωταθλήματος, στην έδρα του οποίου γνώρισε μια βαριά ήττα με σκορ 3-0. Σημαντικό ρόλο στην έκβαση του αποτελέσματος έπαιξε και το γεγονός ότι η Φέγενορντ αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το πέμπτο μόλις λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Γιούστε. Βρίσκεται έτσι στην τρίτη θέση με 20 βαθμούς, όσους έχει και η Χέρακλες. Αήττητη στα έξι φετινά εντός της, έχοντας επικρατήσει στα πέντε πιο πρόσφατα. Στον προηγούμενο γύρο, απέκλεισε τη Γκέμερτ (0-4 εκτός).

Δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης στα δυο τελευταία παιχνίδια της η Ντεν Χάαγκ, μετρώντας μια ισοπαλία και μια ήττα. Στο πιο πρόσφατο, η ομάδα του Αλφόνς Γκρένεντικ φιλοξένησε τη Μπρέντα, για το πρωτάθλημα, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από δώδεκα λεπτά αγώνα, εν τέλει κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Ελ Καγιατί, πέντε λεπτά αργότερα. Έφτασε έτσι τους δώδεκα βαθμούς και βρίσκεται στην ένατη θέση, μαζί με τις Αλκμάαρ και Εξέλσιορ. Από δυο νίκες, ισοπαλίες και ήττες ο εκτός έδρας φετινός απολογισμός της. Στον προηγούμενο γύρο, απέκλεισε τη Ροσμάλεν (0-6 εκτός).