Stoiximan: Κολωνία – Ουνιόν Βερολίνου με πολλές επιλογές

stoiximan

Στην έδρα της Κολωνίας δοκιμάζεται απόψε η Ουνιόν Βερολίνου (21:30) στην αναμέτρηση που “κλείνει” την αυλαία της 2ης αγωνιστικής της 2.Bundesliga. Ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πολλές επιλογές και 0% γκανιότα*.

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για το φετινό πρωτάθλημα η Κολωνία, καθώς την προηγούμενη βδομάδα επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Μπόχουμ. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με το αυτογκόλ του Λέιτς. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Τσίτσος στο 59’. Αξίζει να σημειώσουμε πως η Κολωνία ολοκλήρωσε με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ζορζ Μερέ στο 70’. Ανυπόμονος εμφανίστηκε ο προπονητής των «τράγων», Μάρκους Άνφανγκ, για την πρώτη εντός έδρας αναμέτρηση της σεζόν στο πρωτάθλημα με αντίπαλο την Ουνιόν Βερολίνου.

Νικηφόρο ήταν το φετινό ντεμπούτο της Ουνιόν Βερολίνου στο πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα, κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Άουε επικρατώντας εντός έδρας με 1-0 την προηγούμενη βδομάδα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ ο Κρόος. Δύσκολη αποστολή θα έχουν οι πρωτευουσιάνοι στην αποψινή μάχη τους με αντίπαλο την Κολωνία, η οποία αποτελεί το μεγάλο φαβορί για άνοδο στη μεγάλη κατηγορία ποδοσφαίρου της χώρας.

Το Κολωνία – Ουνιόν Βερολίνου παίζει στον Stoiximan
Stoiximan
Παίξε Νόμιμα

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.

**Αφορά μόνο εγγεγραμμένα μέλη του Stoiximan.