Stoiximan: Ράγιο Βαγιεκάνο – Θέλτα με πολλές αγορές

stoiximan

Για την 19η αγωνιστική της La Liga, η Ράγιο Βαγιεκάνο υποδέχεται τη Θέλτα (22:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα.

Το Ράγιο Βαγιεκάνο – Θέλτα παίζει στον Stoiximan
Stoiximan
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Tη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ράγιο Βαγιεκάνο, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Λεβάντε (2-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίτσελ αντιμετώπισε τη Βαγιαδολίδ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Το τέρμα που σημείωσε ο Άλβαρο Μεδράν στο πρώτο μόλις λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει και το ματς, με τους γηπεδούχους να αστοχούν σε πέναλτι στο 88′. Έφτασε τους 16 βαθμούς και βρίσκεται στην 19η και προτελευταία θέση, στο +5 από την ουραγό Ουέσκα και στο -3 από τη σωτηρία της. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια της.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Θέλτα, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μιγκέλ Καρντόσο φιλοξένησε την Αθλέτικ Μπιλμπάο, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-2. Ο Φραν Μπελτράν σημείωσε το μοναδικό γκολ της ομάδας του, που έστω και προσωρινά ισοφάρισε σε 1-1, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Δεύτερη διαδοχική της ήττα, έχοντας προηγηθεί εκείνη από τη Μπαρτσελόνα (2-0 εκτός), ούσα στην 14η θέση με 21 βαθμούς, έχοντας για “συγκάτοικο” τη Βαγιαδολίδ. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Παράλληλα, στον Stoiximan μπορείτε να βρείτε και την αναμέτρηση Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός (22:00) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.