Το Ατλέτικο – Αθλ. Μπιλμπάο στην Interwetten με ανταγωνιστικές αποδόσεις (10/03)

interwetten

Ατλέτικο Μαδρίτης και Αθλέτικ. Μπιλμπάο διασταυρώνουν τα ξίφη τους στις 20:00 για τη Λα Λίγκα. Το ματς το βρίσκετε με πληθώρα επιλογών στην Interwetten.

Ατλέτικο – Αθλ. Μπιλμπάο στην Interwetten
Interwetten
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Από το ντέρμπι της Μαδρίτης με αντίπαλο τη Ρεάλ για το πρωτάθλημα έρχεται η Ατλέτικο, που δεν είχε νικητή (1-1). Η ομάδα του Σιμεόνε ευτύχησε να προηγηθεί από το 15’ με τον Σουάρες, ωστόσο δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας δέχτηκε τέρμα του Μπενζεμά. Διαθέτει υποδειγματική αμυντική λειτουργία, την καλύτερη όλης της κατηγορίας, με 17 γκολ παθητικό. Παραμένει στην κορυφή της κατάταξης και στο -3 από τη δεύτερη Μπαρτσελόνα, μάλιστα έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Σερί πέντε αγώνων χωρίς ήττα στο ισπανικό πρωτάθλημα έχει “χτίσει” η Αθλέτικ Μπιλμπάο. Την αμέσως προηγούμενη αγωνιστική της Λα Λίγκα κέρδισε μέσα στο “Σαν Μαμές” τη Γρανάδα με 2-1. Σε ένα ματς που όδευε προς την ισοπαλία, πριν ο Μπερενγκέρ δώσει τη λύτρωση στην ομάδα του με το γκολ του στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Το σύνολο του Μαρθελίνο καταλαμβάνει την όγδοη θέση στον βαθμολογικό πίνακα, εννιά πόντους πιο χαμηλά από την είσοδο στην εξάδα, που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Το ξεκάθαρο φαβορί απόψε για τη νίκη είναι η Ατλέτικο Μαδρίτης. Ο “άσος” προσφέρεται στο 1.77 και το “διπλό” στο 5.75. Ακόμη, το “Χ” παίζεται στο 3.25.

Στην Interwetten θα βρείτε πλήθος αγορών και προσφερόμενων στοιχημάτων για την αναμέτρηση, όπως για παράδειγμα: