Interwetten: Αήττητη στα επτά τελευταία εντός της η Ρεν

interwetten

Για την 30η αγωνιστική της Ligue 1, η Ρεν υποδέχεται τη Λυών (21:45), σε μια αναμέτρηση που η Interwetten προσφέρει με πλήθος αγορών!

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων για το πρωτάθλημα προέρχεται η Ρεν, όπου και μετράει μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζουλιέν Στεφάν φιλοξενήθηκε από τη Μπορντό, με την οποία έμεινε στο 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο 59′, κατάφερε να φτάσει εν τέλει στην ισοφάριση με το τέρμα του Νιάνγκ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Αυτό ήταν και το τρίτο σερί της G/G. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 41 συνολικά και είναι στην όγδοη θέση, μαζί με τη Νις, η οποία έχει και ένα παιχνίδι περισσότερο. Στους έξι η διαφορά της από την πρώτη τετράδα της κατάταξης. Επτά νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στα επτά τελευταία της (5-2-0).

Το Ρεν – Λυών παίζει στην Interwetten
Interwetten
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Αήττητη παραμένει ωστόσο και η Λυών στα τρία τελευταία παιχνίδια της, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό υποδέχθηκε τη Μονπελιέ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-2. Οι Τεριέ (11′), Ντεμπέλε (58′) και Αουάρ (86′) σημείωσαν τα τέρματα για την ομάδα τους, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν έστω και προσωρινά σε 1-1 (36′) και να διαμορφώνουν και το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις. Στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια σημειώθηκε G/G και Over 2.5. Πέντε νίκες, πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός στο πρωτάθλημα, ούσα χωρίς διπλό στις τρεις τελευταίες εξόδους της (0-1-2).