Interwetten: Αμφίρροπο ντέρμπι με φόντο τις ψηλότερες θέσεις

interwetten

Για την 34η αγωνιστική της Ά κατηγορίας του πρωταθλήματος Βραζιλίας η Σάο Πάολο υποδέχεται την Γκρέμιο και η Interwetten προσφέρει πλήθος αγορών.

Έπειτα από την εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 κόντρα στην Φλαμένγκο, αντιμετώπισε την συμπολίτισσα Κορίνθιανς στο ντέρμπι της πόλης και ήρθε ισόπαλη με 1-1. Σε μια αναμέτρηση όπου ήταν μοιρασμένη και οι δυο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες η Κορίνθιανς πήρε κεφάλι στο σκορ στο 72′ με βοηθό την καυτή της έδρα. Η Σάο Πάολο βρήκε αντίδραση δέκα λεπτά μετά με τον Μπρένερ να ισοφαρίζει σε ένα ένα σκορ που παρέμεινε ως το τέλος της αναμέτρησης. Η Σάο Παόλο μετρά μια νίκη στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις έχοντας δυο ήττες, δυο ισοπαλίες και μια νίκη. Βρίσκεται στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας με 58 βαθμούς, έχοντας στα χέρια της το εισιτήριο για το επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες, έχοντας μια διαφορά +8 βαθμών από την έκτη θέση. Ισοβαθμεί με την σημερινή της αντίπαλο Γκρέμιο η οποία βρίσκεται στη τέταρτη θέση.

Το Σάο Πάολο-Γκρέμιο παίζει στην Interwetten
Interwetten
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Προέρχεται από δυο διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα επί των Ατλέτικο Μινέιρο και Βάσκο Ντα Γκάμα, αφήνοντας πίσω της τις ήττες από Ρεσίφε και Παλμέιρας καθώς και τον αποκλεισμό στα ημιτελικά του Κόπα Λιμπερταδόρες από την Ρίβερ Πλέιτ. Κόντρα στην Βάσκο αιφνιδιάστηκε καθώς στο 12′ η Βάσκο έκανε το 0-1, όμως οκτώ λεπτά αργότερα ισοφάρισε με τον Ζάελ χάρις στην πίεση που άσκησε τα τελευταία λεπτά. Η Γκρέμιο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με ένα “μπάζερ μπίτερ” τέρμα του Ενρίκε πήρε μια πολύ σημαντική νίκη που την καθιστά αυτή την στιγμή στην τέταρτη θέση στο -2 από την τρίτη Φλαμένγκο. Η Γκρέμιο εκτός έδρας μετρά δυο νίκες, δυο ήττες και μια ισοπαλία στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές.