Interwetten: Από νικηφόρο σερί η Άιντραχτ

interwetten

Για την όγδοη αγωνιστική της Bundesliga, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης υποδέχεται τη Φορτούνα Ντίσελντορφ (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Το Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Φορτούνα Ντίσελντορφ παίζει στην Interwetten
Interwetten
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα, και τρίτη σε όλες τις διοργανώσεις, προέρχεται η Άιντραχτ Φρανκούρτης, μετά και από εκείνη κόντρα στο Ανόβερο (4-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άντι Χούτερ φιλοξενήθηκε από τη Χόφενχαϊμ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Οι Ρέμπιτς (40′) και Γιόβιτς (46′) έδωσαν προβάδισμα στην ομάδα τους, πριν αυτή μείνει με παίκτη λιγότερο στο 64′, όταν και αποβλήθηκε ο Ρέμπιτς. Κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι, για να μειώσουν απλά στο τελικό αποτέλεσμα, οκτώ λεπτά πριν το φινάλε. Έφτασε έτσι τους δέκα βαθμούς σε εφτά αναμετρήσεις και βρίσκεται στην έβδομη θέση της βαθμολογίας. Από μια νίκη, ισοπαλία και ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Φορτούνα Ντίσελντορφ αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αγωνιστικές, όπου και μετράει μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, η ομάδα του Φρίντχεμ Φούνκελ υποδέχθηκε τη Σάλκε, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2, δεχόμενη και τα δυο τέρματα στα πρώτα λεπτά της επανάληψης (47′, 53′). Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Λεβερκούζεν (1-2 εντός) και Νυρεμβέργη (3-0 εκτός). Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην τελευταία θέση, με πέντε βαθμούς, όσους έχουν επίσης το Ανόβερο και η Στουτγκάρδη. Δυο ισοπαλίες και μια ήττα σε τρεις εξόδους για το φετινό πρωτάθλημα.