Interwetten: Από τρεις σερί νίκες η Αλαβές

interwetten

Για τη φάση των “32” του Copa del Rey, η Αλαβές υποδέχεται τη Χιρόνα (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Το Αλαβές – Χιρόνα παίζει στην Interwetten
Interwetten
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Από την τρίτη διαδοχική της νίκη σε επίπεδο πρωταθλήματος προέρχεται η Αλαβές, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ρεάλ Μαδρίτης (1-0 εντός) και Θέλτα (0-1 εκτός). Την Κυριακή, η ομάδα του Αμπελάρδο υποδέχθηκε τη Βιγιαρεάλ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο μέρος, κατάφερε να κάνει την ανατροπή στην επανάληψη, χάρη στα τέρματα των Καλέρι (51′) και Μπόρχα Μπαστόν (90’+4). Έφτασε έτσι τους 20 βαθμούς και είναι στη δεύτερη θέση, ένα βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα. Εντός έδρας παραμένει αήττητη, μετρώντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες.

Επιστροφή στις νίκες για τη Χιρόνα, μετά από πέντε παιχνίδια, με απολογισμό τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Εουσέμπιο Σακριστάν υποδέχθηκε τη Ράγιο Βαγιεκάνο, για το πρωτάθλημα, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 2-1. Με δυο προσωπικά τέρματα, ο Πορτού έδωσε σαφές προβάδισμα στην ομάδα του από το πρώτο ημίχρονο (πεν. 34′, 45′), πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν στο δεύτερο μέρος, για το τελικό αποτέλεσμα. Έφτασε έτσι τους 13 βαθμούς και είναι στη 10η θέση, μαζί με τη Θέλτα. Αήττητη σε τέσσερις εξόδους, με μια νίκη και τρεις ισοπαλίες.