Interwetten: Μάχη για την δεύτερη θέση στο Ντόνετσκ

interwetten

Για την 6η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς λιγκ η Σαχτάρ Ντόνετσκ υποδέχεται την Λυών και η Interwetten προσφέρει πλήθος επιλογών.

Η Σαχτάρ διανύει μια περίοδο καλής φόρμας έχοντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις της ανεξαρτήτου διοργάνωσης, και την περασμένη αγωνιστική του Ουκρανικού πρωταθλήματος κέρδισε με 0-3 την Ιλίσιβετς. Η Σαχτάρ οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος με 45 βαθμούς στο +7 από την δεύτερη θέση. Η Σαχτάρ θέλει την νίκη απέναντι στην Λυών για να πάρει αυτή την δεύτερη θέση και την πρόκριση στους ”16” του θεσμού, και σε περίπτωση που δεν τα καταφέρει θα πρέπει να μην χάσει για να πάρει την τρίτη θέση που οδηγεί στο Γιουρόπα λιγκ. Την προηγούμενη αγωνιστική η Σαχτάρ πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην Γερμανία επί της Χόφενχαιμ με 2-3 στις καθυστερήσεις του αγώνα, αφήνοντας τους Γερμανούς στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Δυο νίκες και δυο ισοπαλίες μετρά η Σαχτάρ στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της ανεξαρτήτου διοργάνωσης.

Το Σαχτάρ Ντόνετσκ-Λυών παίζει στην Interwetten
Interwetten
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Μακριά από τις νίκη για τρίτο παιχνίδι η Λυών όπιου μετρά δυο ισοπαλίες και μια ήττα για πρωτάθλημα και Ευρώπη. Την τελευταία αγωνιστική στην Γαλλία ηττήθηκε εντός έδρας με 0-2 από την Ρεν σε μια αναμέτρηση όπου έμεινε μακριά από τον καλό της εαυτό. Η Λυών βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 28 βαθμούς, έναν βαθμό πίσω από την τρίτη της κατάταξης Μομπελιέ. Η Λυών θα έχει δύσκολο έργο στην Ουκρανία καθώς θα πρέπει να μην ηττηθεί, παίζοντας για νίκη και ισοπαλία, για να πάρει το εισιτήριο για τους ”16” του θεσμού. Οι Γάλλοι την προηγούμενη αγωνιστική ήρθαν ισόπαλοι με 2-2 κόντρα στην Μάντσεστερ σιτυ εντός έδρας. Δυο νίκες και μια ισοπαλία μετρούν οι Γάλλοι στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις τους ανεξαρτήτου διοργάνωσης.