Interwetten: Μεγάλη γκάμα επιλογών στο Γκινγκάμπ – Παρί

interwetten

Το μεγάλο φαβορί για νίκη αποτελεί η Παρί Σεν Ζερμέν στη σημερινή εκτός έδρας αναμέτρησή της με αντίπαλο την Γκινγκάμπ (18:00) για τη 2η αγωνιστική της Λιγκ 1, αναμέτρηση που προσφέρει με μεγάλη γκάμα επιλογών η Interwetten.

Με το …αριστερό ξεκίνησε η Γκινγκάμπ τις υποχρεώσεις της για το φετινό πρωτάθλημα. Την προηγούμενη βδομάδα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Σεντ Ετιέν, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Καζρί στο 45′, προτού οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίσουν με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τουράμ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Ντιονί δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Πραγματοποιώντας μία χαλαρή εμφάνιση, η Παρί Σεν Ζερμέν δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει στην πρωτεύουσα της Γαλλίας με 3-0 της Καέν την προηγούμενη βδομάδα. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε μόλις στο 10′ ο Νεϊμάρ, προτού ο Ραμπιό διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 35′. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90′ ο Γουεά.