Interwetten: Να βάλει “στοπ” στο σερί των ηττών η Μάιντς

interwetten

Για την 28η αγωνιστική της Bundesliga, η Μάιντς υποδέχεται τη Φράιμπουργκ (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από την τέταρτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Μάιντς, μετά και από εκείνες κόντρα σε Χέρτα (2-1 εκτός), Γκλάντμπαχ (0-1 εντός) και Μπάγερν Μονάχου (6-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σάντρο Σβαρτς φιλοξενήθηκε από τη Βέρντερ Βρέμης, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-1. Ο Κουάισον σημείωσε το μοναδικό τέρμα για την ομάδα του, μειώνοντας προσωρινά σε 2-1 στο 52ο λεπτό. Αυτό ήταν και το ένατο από τα δέκα τελευταία παιχνίδια της, στο οποίο σημειώνεται Over 2.5. Μετά και από αυτό το αρνητικό της αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 13η θέση με 30 βαθμούς, δέκα περισσότερους από τη Στουτγκάρδη και την 16η θέση, που οδηγεί σε μπαράζ παραμονής στην κατηγορία. Στις πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο από τα τρία τελευταία της παιχνίδια (2-0-1).

Το Μάιντς – Φράιμπουργκ παίζει στην Interwetten
Interwetten
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Αήττητη παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια στο πρωτάθλημα η Φράιμπουργκ, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρίστιαν Στράιχ υποδέχθηκε τη Μπάγερν Μονάχου, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ, με το τέρμα του Χέλερ στο τρίτο μόλις λεπτό, είδε τους Βαυαρούς να φέρνουν το ματς στα ίσα στο 22′, διαμορφώνοντας και το τελικό αποτέλεσμα. Αυτό ήταν και το τέταρτο διαδοχικό της παιχνίδια, στο οποίο σημειώνεται 2-3 Goals. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από αυτή κόντρα στη Γκλάντμπαχ (1-1 εκτός), φτάνοντας έτσι τους 32 βαθμούς, που τη φέρνουν στη 12η θέση, απέχοντας δώδεκα πόντους από την επικίνδυνη ζώνη. Στις δυο νίκες, πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις πέντε τελευταίες εξόδους της (0-3-2).