Ισημερινός – Χιλή στον Stoiximan με πλήθος επιλογών

stoiximan

Σήμερα το βράδυ (02:οο ώρα Ελλάδος) ο Ισημερινός αντιμετωπίζει τη Χιλή στον αγώνα που κλείνει τη 2η αγωνιστική των ομίλων και ο Stoiximan προσφέρει ενισχυμένες αποδόσεις και πληθώρα επιλογών στα μέλη του.

Ισημερινός – Χιλή στον Stoiximan
Stoiximan
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Εκ διαμέτρου αντίθετα αποτελέσματα είχαν οι δύο ομάδες στην πρεμιέρα τους στη φετινή διοργάνωση του Κόπα Αμέρικα και απόψε αναζητούν τη νίκη που θα τις φέρει πιο κοντά στην πρόκριση στα προημιτελικά. Ο Ισημερινός υπέστη συντριβή από την Ουρουγουάη με 4-0, ενώ η Χιλή ήταν ο “θύτης” στο 4-0 επί της Ιαπωνίας. Στράβωσε από νωρίς ο αγώνας για τον Ισημερινό με γκολ στο πρώτο τέταρτο και αποβολή του δεξιού του μπακ λίγα λεπτά αργότερα. Δέχθηκε ακόμη δύο γκολ πριν το ημίχρονο και ουδέποτε απείλησε την “Σελέστε” στη συνέχεια.

Η Χιλή από την πλευρά της χρειάστηκε ένα γκολ από στημένη φάση λίγο πριν την ανάπαυλα για να “λυθεί” απέναντι στους ασιάτες. Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκε με λιγότερο άγχος και σκόραρε ακόμη τρεις φορές με τους Αλέξις Σάντσες και Εντουάρντο Βάργκας (x2). Με νίκη σήμερα εξασφαλίζει και μαθηματικά την πρόκρισή της στη νοκ άουτ φάση.