Στοιχηματικές εταιρίες

Novibet: Σαμπντόρια – Σασουόλο με πολλές επιλογές

Στην έδρα της Σαμπντόρια δοκιμάζεται απόψε η Σασουόλο (21:30) για την ένατη αγωνιστική της Serie A. Η Novibet προσφέρει την αναμέτρηση με πολλές επιλογές.

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21
eeep disclaimer
Betshop
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
*Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Από δυο σερί νίκες σε επίπεδο πρωταθλήματος προέρχεται η Σαμπντόρια. Μετά το εντός 2-1 επί της Σπαλ, η ομάδα του Μάρκο Τζιανπάολο φιλοξενήθηκε από την Αταλάντα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Το τέρμα που έκρινε και την αναμέτρηση, σημείωσε στο 76ο λεπτό ο Τονέλι. Κάπως έτσι, παρέμεινε αήττητη για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι, με δυο νίκες και μια ισοπαλία, φτάνοντας παράλληλα τους 14 βαθμούς συνολικά. Βρίσκεται στην πέμπτη θέση, εκεί όπου “συγκατοικεί” με τις Φιορεντίνα και Ρόμα, η οποία έχει και ένα ματς περισσότερο. Εντός έδρας έχει απολογισμό δυο νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα.

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Σασουόλο δεν έχει πανηγυρίσει κάποιο βαθμό εδώ και δυο παιχνίδια, καθώς υπέστη ισάριθμες ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρομπέρτο Ντε Τσέρμπι φιλοξενήθηκε από τη Νάπολι, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0, δεχόμενη γκολ στο τρίτο και στο 72ο λεπτό, ενώ ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Ροζέριο (87′). Είχε προηγηθεί η βαριά ήττα από τη Μίλαν (1-4), εντός έδρας. Παράλληλα, έχει δεχθεί γκολ στα έξι από τα εφτά τελευταία ματς πρωταθλήματος. Βρίσκεται έτσι στην έβδομη θέση, έχοντας συγκεντρώσει 13 βαθμούς, όσους μετρούν και οι Τζένοα, Τορίνο και Πάρμα. Εκτός έδρας έχει απολογισμό μια νίκη, μια ισοπαλία και δυο ήττες.