Στοιχηματικές εταιρίες

Στο δρόμο για τη… σούπερ κούπα

ρεαλ μαδριτης

Οι κορυφαίες ομάδες της Ισπανίας μεταφέρονται για λίγες ημέρες στη Σαουδική Αραβία, εκεί όπου θα διεκδικήσουν το Σούπερ Καπ! Στον σημερινό πρώτο ημιτελικό, η Ρεάλ Μαδρίτης αντιμετωπίζει τη Βαλένθια, με την αναμέτρηση να διεξάγεται στο Ριάντ.

Η Βασίλισσα αποτελεί το φαβορί για τη νίκη, με τον άσσο να προσφέρεται στο 1.50 στην bet365, ενώ το διπλό το βρίσκουμε στο 6.00 στην ίδια εταιρεία. Στις αγορές των γκολ, το Over 2.5 είναι το φαβορί και παίζεται στο 1.66, ενώ το ενδεχόμενο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες είναι στο 1.80.

Γκέλαρε στο πρώτο της παιχνίδι για το 2023 στο πρωτάθλημα η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία έχασε με 2-1 εκτός έδρας από τη Βιγιαρεάλ. Όλα κρίθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 47’, τον Μπενζεμά να ισοφαρίζει από το σημείο του πέναλτι και το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται τρία λεπτά αργότερα με τον ίδιο τρόπο! Στο -3 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα οι Μαδριλένοι, το Σούπερ Καπ αποτελεί τον πιο… σύντομο δρόμο για την κατάκτηση ενός τίτλου και σίγουρα δε θα αδιαφορήσουν.

Ρεάλ Μαδρίτης – Βαλένθια στην be6365
eeep disclaimer
Bet365
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
*Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Η Βαλένθια δεν είναι σε καλή κατάσταση, κάτι το οποίο αποδείχθηκε και στο τελευταίο παιχνίδι της, όταν ηττήθηκε με 0-1 στο Μεστάγια από την Κάντιθ! Ήταν η δεύτερη διαδοχική ήττα για τις Νυχτερίδες στη Λα Λίγκα, διοργάνωση στην οποία έχουν κερδίσει μόλις μία φορά από τις αρχές του Οκτώβρη και έπειτα! Το Σούπερ Καπ ίσως αποτελεί πολυτέλεια τη δεδομένη χρονική στιγμή, αλλά το κίνητρο είναι πάντοτε υψηλό όταν αντιμετωπίζεις ομάδες σαν τη Ρεάλ. Η τελευταία, μάλιστα, φορά που οι δύο σημερινές αντίπαλοι τέθηκαν αντιμέτωπες στη συγκεκριμένη διοργάνωση, ήταν το 2020, με τους Μερένχες να επικρατούν με 3-1.

Στην bet 365 θα βρείτε τον αγώνα Ρεάλ Μαδρίτης – Βαλένθια με μεγάλη γκάμα αγορών, επιλογές για κάρτες, κόρνερ, γκολ, παίκτες και πολλά ειδικά στοιχήματα, αλλά και το Φτιάξτε Αγορά με το οποίο συνδυάζετε στοιχήματα από το ίδιο παιχνίδι σε ένα δελτίο!